• [email protected]
  • +90 212 481 42 21
Marka Tescili ve Marka Tescil Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır Bize yazın size biz ulaşalım
Marka Tescili ve Marka Tescil Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır

Marka Tescili ve Marka Tescil Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır


Marka Tescili Günümüzde şirketlerin gücü sahip oldukları maddi varlıklardan çok markalarının değeriyle ölçülmekte. Gerek saygınlık gerek maddi getirisi yüksek markaların korunması için öncelikle Markanın sahibi adına tescil edilmesi, art niyetli girişimlerin önlenmesi gerekir.

Marka Tescili başta olmak üzere Marka Tescil Belgesi, Marka Tescil Başvurusu işlemleri ile ilgili ticari tehlikelerden sizi koruyacak tüm marka tescil işlemlerinizde sercons sertifika merkeziolarak sizin yanınızda olacağız. Marka Tescil Başvuru işlemlerinden hukuk tarafına, marka araştırma ve markaların ticari değere evrilmesine kadar geçen her aşamada markalarınızın takip ve korunmasında size hizmet sunacağız.

Tanınmış Marka

Günümüzde marka sahiplerinin markadeğerleri kazanabilmeleri iki yolla mümkündür. Bu durum ya yürüyen bir dava içinde markanın tanınmışlığının tespitinin istenmesi şeklinde yahut Türk Patent Enstitüsü’ne yapılacak “tanınmışlığın tespitine yönelik” başvuru ile sağlanabiliyor.

Marka Hakkında Bilgilendirme

Türkiye`nin taraf olduğu uluslararası anlaşmalar ve yargı kararları, bir markanın tanınmış marka olabilmesi için taşıması gereken kriterleri belirlemiş durumda. Söz konusu kriterlerin neler olduğunu Türk Patent Enstitüsü’nün web sitesinde 18 ana başlık altında belirlenmiş olarak bulabilirsiniz.

Türk Patent Enstitüsü Web Sitesini Görmek İçin Tıklayınız

Tanınmış Marka, Marka Sahibine Ne Gibi Değerler Katar?

1.    Tanınmış markanın aynısının yahut benzerinin herhangi bir başka sınıfta tescil edilmesi söz konusu olamaz. Marka sahibininböyle bir marka başvurusuna itirazda bulunmasına gerek kalmadan, Türk Patent Enstitüsü kendiliğinden tanınmış markanın aynısı yahut benzeri olan bir markayı reddetmektedir,

2.    Tanınmış marka hakkı sahiplerinin muhtemel bir davada marka haklarına tecavüz iddiasını ispat edebilmeleri, markalarını taklit girişiminde bulunan bir kimsenin kötü niyetini kanıtlamaları daha kolaydır.

3.    Tanınmış marka hakkı sahiplerinin taklit marka sahibine karşı açacakları bir davada tazminat davasında uğradıkları zararlarının büyüklüğünü kanıtlamaları diğer marka hakkı sahiplerine göre daha kolaydır.

Belki yukarıda sayılanlardan çok daha önemlisi de bir kurumun markasını tanınmış marka siciline kaydettirmiş olmasının önemli bir saygınlık sebebi olmasıdır.

Marka Tescili Nedir?,

Marka Tescil Belgesi ne Nasıl Başvuru yapılır ? Marka Tescil Belgesi Fiyatı Nedir ? gibi sorularınız var ise veya Marka Tescilinin Nasıl Yapıldığı Hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, Marka Tescil Belgesi nin nasıl alındığını öğrenmek istiyorsanız, Marka Tescil Belgesi almak için hangi evrakların gerekli olduğunu öğrenmek istiyorsanız,

Marka Tescil Belgesi almak için şimdi başvuru yapmak istiyorsanız [email protected] mail adresinden veya
+90 212 481 42 21 numaralı telefon numarasından hemen Sercons Sertifika Merkezine ulaşabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Marka Tescili ve Marka Tescil Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır
İçin Hemen Başvuru Yap

Diğer Sertifikalar

Diğer Sertifika Hizmetlerimiz