• [email protected]
  • +90 212 481 42 21
EAC Belgesi Bize yazın size biz ulaşalım
EAC Belgesi

EAC Belgesi

EAC Nedir  EAC Gümrük Birliği Sertifikası Başvurusu Nasıl Yapılır? EAC Gümrük Birliği SertifikasıEAC Belgesi Avrasya Ekonomik Topluluğu Komisyonunun 293 Sayı ve 25 Aralık 2012 tarihli kararı uyarınca; Gümrük Birliğinde uygulanacak olan Sertifika biçimleri Teknik Regülâsyonlar çerçevesinde yasallaştı ve 15 Şubat 2013’ten itibaren uygulanmaya başlandı. EAC İşareti hakkında daha fazla bilgi için bakınız Wikipedia

EAC

Beyaz Rusya, Rusya ve Kazakistan tarafından kurulan ve 2015 yılında Kırgızistan ve Ermenistan’ ın da dahil olduğu Avrasya Ekonomik Birliği ülke pazarlarında yer alacak ürünlerin teknik düzenlemelerine uygunluğu gösteren işarettir.

Bu uygulama halen Rusya FederasyonuKazakistan, BelarusKırgızistanErmenistan  için geçerlidir. TR CU Gümrük Birliği Sertifikasyonu eski bilinen resmi sertifika olan GOST Sisteminin yerine geçmektedir.
Bu sertifika; Gümrük Birliği ülkelerince ithal edilen ürünlerin mevcut yasa ve Teknik Regülâsyonlara uygun olduğunun belgelendirilmesi anlamını taşımaktadır. Bu sertifika belli sayıda bir ürün için, parti bazında ya da 1, 3, ve maksimum 5 yıllık seri üretim bazında düzenlenebilmektedir.
Bu belgeyi vermeye yetkili olan kuruluşlar ve laboratuvarlar Gümrük Birliği genel akreditasyonu (Akreditasyonumuz) çerçevesinde yetkilendirilmiştir.

EAC Belgesi Nasıl Alınır?

EAC belgesi nasıl alınırEAC Belgesi alınmak istenen ürünler ile alakalı bilgiler üretici firma tarafından alınarak fiyatlandırma yapılır. Fiyat onaylandıktan sonra zorunlu ise fabrika ziyareti yapılır, ziyaretten sonra Rus uzmanların gerekiyorsa numune talep edilerek Sercons Rusya laboratuarlarından gerekli testler sonucunda sertifikalar verilir. EAC Belgesi almak Sercons ile çok kolay ve hızlı şekilde olmaktadır.

EAC (Gümrük Birliği Onayı)

EAC Gümrük Birliği Uygunluk Sertifikası (EAC Sertifikası) üretimlerin kalitesinin Gümrük Birliği bölgesi dahilindeki onaylanmış yönetmeliklere uygunluğunu onaylayan resmi bir sertifikadır.

EAC Sertifikası ürünlerin Rusya, Beyaz Rusya, Ermenistan, Kırgızistan veya Kazakistan’dan herhangi birine ihracında kullanılabilir ve yukarıda belirtilen tüm ülkelerde geçerlidir.

EAC Gümrük Birliği sertifikası, parti bazlı veya seri üretim için düzenlenebilmektedir. Sertifikanın 1 yıldan uzun süre için düzenlenmesi durumunda yılda birden az olmamak üzere denetim şartı aranabilir. EAC Sertifikası en çok 5 yıllık olur. Gümrük Birliği uygunluk sertifikası Rusya, Beyaz Rusya, Ermenistan, Kırgızistan ve Kazakistan’ın pazarlarına aynı anda girebilmenin en kolay yoludur. Ürünlerin sınıf ve kullanım alanlarına göre yıllık kontroller yapılmaktadır. 

EAC Belgesi Sertifikasyonu için numune testi ve üretim yapılan fabrikaya ziyaret gereklidir. Test sonuçları sertifika yanında teslim edilir. Ayrıca, sertifikasyon süresince  Verilen tüm belgeler, Gümrük Birliği veri tabanına kayıt edilmekte ve tüm gümrüklerde sertifikanın varlığı ve içeriği herkes tarafından incelenebilmektedir.

EAC Belgesi Rusya Gümrük Birliği Sertifikasyonu için üye ülkelerin herhangi birinde resmi olarak kayıtlı bir Temsilci Firma, Müşteri, Aracı veya yerel şahıslar gerekmektedir. Bu konuda SERCONS olarak Rusya merkez ofis adresimizi göstermek suretiyle yardımcı olabiliyoruz. Böylece üretici tüm müşterilerinin  rahatlıkla kullanabileceği bir belgeye sahip olmuş olacaktır.

Gümrük Birliği Teknik Düzenlemelerine göre uygunluk kriterlerini karşılayan ürün üzerine Gümrük Birliği piyasası tedavül/satış onayını doğrulayan işaret koyulur Gümrük Birliği Komisyon kararına göre Sertifikalandırılan ürünlerin etiketlerinde EAC logosu kullanılmalıdır .

EAC Belgesi Gümrük Birliği Sertifikası 'na Nasıl Başvuru yapılır ?

Sorularınız var ise veya EAC Belgesi Hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, EAC Sertifikası nın nasıl alındığını öğrenmek istiyorsanız, EAC Belgesi almak için hangi evrakların gerekli olduğunu öğrenmek istiyorsanız,

Belge almak için şimdi başvuru yapmak istiyorsanız [email protected] mail adresinden veya
+90 212 481 42 21 numaralı telefon numarasından hemen Sercons Sertifika Merkezine ulaşabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Diğer Sertifika Hizmetlerimiz