• [email protected]
  • +90 212 481 42 21
Gost R Belgesi Nedir? Bize yazın size biz ulaşalım
Gost R Belgesi Nedir?

Gost R Belgesi Nedir?

Gost R belgesi nedir Rusya Federasyonunun resmi uygunluk belgesi olup aynı zamanda dünyada bir çok ülkede tanınmaktadır. Gost R Belgesi 150 milyon nüfuslu Rusya’nın resmi sertifikası olduğu gibi diğer eski Sovyet ülkeleri yanı sıra Türki cumhuriyetlerde ‘de tanınmaktadır.

Gost-R Uygunluk Belgesi

Rusya sınırları içerisinde perakende ve toptan ticareti yapılan her mal/ürün için kalite belgesi beyanı zorunluluğu vardır. Rusya'da ilgili ürün ya da malın satışını yapmanın ön şartı olarak , Türkiye'deki TSE belgesi kalitesinde olan sertifikalar istenmektedir. Rusya Federasyonu'na yapılan ticaretin yasal yolu üretilen ürünlerinize sertifika almaktır.

Rusya Federasyonu'nda 1997 yılında yaşanan krizin etkileri bitmiş ve ülkenin ihracat gelirleri arttığından ithalatı yapılan ürünlerde kalite konusu ön plana çıkmıştır.

Rusya gümrüklerinden 1 Ekim 2000 tarihinde, GOST R Belgesi olmadan ürünlerin gümrükten geçişi tamamen durdurulmuştur.

Gost R Uygunluk Beyanı Çeşitleri ve Süreleri Nelerdir? 

Gost R Belgesi Parti bazında çıkartılabilir. Seri üretim için de çıkartılabilir. Seri üretim için çıkartılan Gost R Uygunluk Beyanı maksimum 3 yıllık olabilir. 

Uygunluk Beyanı A4 formatında düz kâğıda basılmaktadır ve özel kâğıt koruma yöntemleri bulundurmamaktadır. Fakat özel bir formatta doldurulmaktadır. Sertifikada olduğu gibi ürün numune testi gerekmektedir. Belgelendirilen ürünlerin etiketlerinde PCT logosu/işareti kullanılmalıdır.

Gost R Belgesine Nasıl Başvuru Yapılır?

GOST R sertifikası na Nasıl Başvuru yapılır ? Gost R belgesi Fiyatı Nedir ? gibi sorularınız var ise veya GOST R sertifikası Hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, Gost R Sertifikasının nasıl alındığını öğrenmek istiyorsanız, Gost R Uygunluk Beyanı almak için hangi evrakların gerekli olduğunu öğrenmek istiyorsanız, GOST R sertifikası almak için şimdi başvuru yapmak istiyorsanız [email protected] mail adresinden veya
+90 212 481 42 21 numaralı telefon numarasından hemen Sercons Sertifika Merkezine ulaşabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç

Diğer Sertifika Hizmetlerimiz